Питний режим в ДНЗ

18 лип. 2018
Згідно з розділом V Санітарного регламенту для ДНЗ, пунктом 1.5 Інструкції з організації харчування дітей у дошкільний навчальних закладах, затвердженої спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 17.04.2006 № 298/227, для організації оптимального питного режиму ми забезпечуємо дітей водою за індивідуальною потребою.

Вода становить близько 80 % маси тіла дитини. З дорослішанням частка води в її організмі зменшується до 68-72 %.  Вода є транспортувальником, середовищем для здійснення біохімічних реакцій, адже вона є добрим розчинником. Разом з водою до організму потрапляють різноманітні макро -  та мікроелементи . Вода, яку ми даємо пити дітям у дошкільному закладі, є якісною і добре очищеною. Кип’ячену воду дають після охолодження до кімнатної температури.

Про питний режим в дошкільному навчальному закладі
   1. Питна вода має бути доступна дитині впродовж усього часу його знаходження в дитячому закладі. Орієнтовні розміри споживання води дитиною залежать від пори року, рухової активності дитини, і, в середньому, складають 80 мл на 1 кг його ваги. При знаходженні дитини в дошкільній освітній установі повний день дитина повинна отримати не менше 70 % добовій потребі у воді.
      2. Температура питної води, що дається дитині, має бути 18-20° С.
      3. Воду дають дитині в окремій чашці (чашках).
      4. В якості питної допускається використання кип'яченої води. Кип’ятіння здійснюється на харчоблоці в спеціально відведеній місткості. Обробка місткості для кип’ятіння здійснюється щодня у кінці робочого дня.
Контроль за наявністю кип'яченої води в групі здійснює помічник вихователя кожної вікової групи.

Контроль за дотриманням питного режиму в літній період здійснює сестра медична старша.