ЗДО № 7 "Джерельце" м.Тернівка

Освітній процес

2023/2024 навчальний рік

Напрямок освітнього процесу: інтелектуально – пізнавальний

Річні завдання на 2023/2024 навчальний рік:

1. Організація та підтримка безпечного освітнього простору під час воєнного стану

Виховувати у дітей почуття особистої безпеки, формування елементарних навичок самозахисту в навколишньому середовищі. Ознайомлювати з джерелами небезпеки в довкіллі (у природі, поміж людей, серед предметів); з причинами виникнення небезпечних ситуацій; зі шляхами запобігання їм; з негативними наслідками нехтування правилами безпеки. Навчити дошкільників захистити та врятувати себе, враховуючи їхні вікові можливості. Навчати піклуватися про своє здоров’я та здоров’я інших. Формувати валеологічний світогляд і мотивацію здорового способу життя.  Поповнити і вдосконалити  елементарні знання про свій організм, навчати гігієнічним нормам поведінки, психологію спілкування, гігієною харчування.

В реальних умовах формувати реальні навички безпечної поведінки, при виникненні надзвичайних ситуацій під час воєнного стану в ігровій формі доступними способами для дітей дошкільного віку. Допомогти дитині оволодіти навичками з основ безпеки, навчити дитину розуміти межі небезпеки, не лякатися, а що будь-яка небезпека змушує до певної дії, зокрема мінної безпеки.

1. Формування системи знань з національно – патріотичних почуттів

Ознайомити дітей з історією рідного краю, життям і побутом народу України. Виховувати пошану та любов до культурного спадку. Розширювати знання про сім’ю, рід. Культивувати кращі риси української ментальності. Систематизувати знання дітей про рослинний і тваринний світ України. Ознайомити дітей із державною символікою, столицею України – Києвом та іншими видатними місцями. Ознайомити дітей з українськими народними ремеслами. Формувати мовлєннеєву культуру. Формувати повноцінну національно-свідому особистість.

1. Виховання інтелектуально – пізнавальної свідомості дітей засобами художніх творів сучасних українських письменників. Живі письменники дошкілля.

Вчити  налагоджувати процес комунікації з дітьми, заохотити їх до читання та розвинути аналітичні та творчі навички завдяки книжкам. Формувати основи читацької культури дошкільників. Сприяти  розвиток навичок соціалізації, емоційного інтелекту та творчого потенціалу за дпомогою сучасних українських тврів, розширенню коло читання українських дошкільнят, їхніх батьків та педагогів. Удосконалювати емоційне спілкування дитини з книжкою. Виховувати любов докниги.