ЗДО № 7 "Джерельце" м.Тернівка

Міні - музей "Народна світлиця"

Важливе значення в системі громадянського виховання дітей у нашому садочку має створений нами міні-музей. Організувати його допомагали батьки, що дуже важливо, бо не тільки на нас, педагогів, але й на батьків покладено завдання виховати високоморального, культурного, знаючого свою історію та поважаючого традиції громадянина.

Мета створення музею:

-          дати дітям уявлення про українське житло, про складові українського інтер’єру

-         ознайомити дітей з історією, культурою українського народу, з народними промислами, з побутом українців в різний час

-         виховувати патріотизм

-         вчити шанувати народні традиції, дотримуватися високо-моральних якостей, закладених предками

Експозиція нашої світлиці розділена на осередки, кожний з яких виконує свою
 пізнавальну та виховну функцію. Кожен осередок являє собою тематичну виставку предметів
 побуту, посуду, одягу, дитячих забавок, малих скульптурних форм, елементів розпису
 народних іграшок, які можуть використовуватись в навчальному процесі. На полицях
 світлиці зберігаються експонати, які належали ще нашим прадідам, а саме:
 вироби українських майстрів, хатнє знаряддя, інтер’єр української хати, елементи народного
 українського одягу, вироби народно-прикладного мистецтва.

Важлива особливість міні-музею «Українська оселя» - проведення екскурсій у вигляді занять. Знаходячись у світлиці, діти почувають себе зачарованими історією минулого, з великим зацікавленням та бережливістю розглядають експонати, занурюються в легенди.

Вивчаючи історію українського народу, педагоги творчо підійшли до створення української оселі. Музей займає окрему кімнату і відкритий постійно. У музеї відтворений затишок української хати. Пізнання здійснюється шляхом накопичення чуттєвих вражень від оточуючих дитини речей..