Інклюзивна освіта

У закладі працює  інклюзивна група
(група молодшого  дошкільного віку).

АСИСТЕНТ ВИХОВАТЕЛЯ:
ЗВЕГІНЦЕВА АНАСТАСІЯ МИХАЙЛІВНА

В закладі облаштована Ресурсна кімната – це спеціально обладнаний освітній простір. Спеціально організований освітній процес, спрямований на гармонійний емоційний, психічний та фізичний розвиток дитини, групи дітей з особливими освітніми потребами. Навчання у ресурсній кімнаті базується на індивідуальних потребах кожного вихованця, має на меті залучення, або перехід дитини до звичайної групи, спрямоване на усунення факторів, що перешкоджають  вихованню.

До навчально-пізнавальної зони відноситься:

{c

• робоче місце вихователя,
  •  індивідуальні місця ,
  • місце для групових та індивідуальних занять,
  • сенсорний куток,
  • ігрова зона.

ПЕРЕГЛЯНУТИ РЕСУРСНУ КІМНАТУ МОЖНА ТУТ

Створення інклюзивних груп у ЗДО

Уряд затвердив Порядок організації діяльності інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти. Документом визначаються організаційні засади діяльності інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти незалежно від підпорядкування та форми власності.

Інклюзивні групи для виховання й навчання дітей з особливими освітніми потребами створює засновник (засновники) закладу дошкільної освіти: в обов’язковому порядку на підставі письмового звернення батьків або законних представників особи з особливими освітніми потребами. Інклюзивні групи формують, як правило, станом на 1 вересня поточного року. Якщо батьки звертаються в інший термін, рішення про відкриття таких груп приймає засновник ЗДО.

Документи для зарахування до інклюзивної групи

Зараховує дітей до інклюзивних груп директор ЗДО на підставі:

заяви батьків (осіб, які їх замінюють)

копії свідоцтва про народження дитини

медичної довідки лікаря-педіатра або сімейного лікаря закладу охорони здоров’я, в якому спостерігається дитина, із зазначенням того, що вона здорова і може відвідувати ЗДО

«Карти профілактичних щеплень» (форма № 063/о).

Додатково необхідно надати висновок інклюзивно-ресурсного центру про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини.

Комплектування інклюзивної групи

Інклюзивні групи комплектують: з розрахунку не більш як троє дітей з ООП за віковими ознаками: одновіковими різновіковими з огляду на особливі освітні потреби дітей.

Освітній процес в інклюзивній групі ЗДО

Освітній процес в інклюзивних групах дітей з ООП провадять відповідно до Базового компонента дошкільної освіти за окремими програмами, затвердженими МОН, та методиками з огляду на індивідуальні особливості навчально-пізнавальної діяльності дітей ураховуючи рекомендації ІРЦ.

Команда психолого-педагогічного супроводу дитини

Оптимальні умови освітнього процесу в інклюзивних групах забезпечує команда психолого-педагогічного супроводу дитини з ООП. Така команда діє відповідно до локального Положення про команду психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами. Таке положення ЗДО розроблює на підставі Примірного положення про команду психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами в закладі загальної середньої та дошкільної освіти, затв. наказом МОН України від 08.06.2018 № 609.

Асистент вихователя забезпечує особистісно орієнтоване спрямування освітнього процесу. Його посаду вводить з розрахунку 1 шт. од. на кожну інклюзивну групу. Ключове завдання асистента вихователя — співпраця з вихователем інклюзивної групи для: надання допомоги під час здійснення освітнього процесу адаптації навчальних матеріалів з урахуванням особливостей навчально-пізнавальної діяльності дітей з ООП забезпечення індивідуального супроводу дітей з ООП.

Асистент дитини ЗДО забезпечує доступ до освітнього процесу асистента дитини з ООП на підставі: рекомендацій ІРЦ письмової заяви батьків (осіб, які їх замінюють). Асистент дитини проходить медичний огляд відповідно до вимог законодавства.

ПОСИЛАННЯ НА ПОРАДНИК ДЛЯ ПЕДАГОГІВ І БАТЬКІВ "ІНКЛЮЗИВНА ОСВІТА ВІД «А» ДО «Я»"

РОБОТА ІНКЛЮЗИВНОЇ ГРУПИ ОРГАНІЗОВА НА ВІДПОВІДНО ДО ТАКИХ ДОКУМЕНТІВ:

Порядок організації діяльності інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти
(Постанова КМУ від 10.04.2019 №530)
wym-1602270792846

Інструктивно-методичні рекомендації щодо організації інклюзивного навчання в закладах освіти
(Лист МОН від 26.06.2019 № 1/9-409)
wym-1602270847615

Типовий перелік спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних та спеціальних групах закладів дошкільної освіти
(Наказ МОН від 17.04.2019 № 423)
wym-1602270904400