День самоуправління як одна із інноваційних форм у роботі наступності школи та дошкільного закладу

6 лист. 2018
В сучасному світі однією із головних завдань, які постають у роботі наступності школи та дошкільного закладу є розвиток діалогічної партнерської взаємодії в системі «дитячий садок – школа», тільки в тісній взаємодії можливо досягнути гарних результатів. Наш дошкільний заклад обрав нову нетрадиційну форму роботи по наступності – День самоуправління з учнями ЗОШ №7 м. Тернівка.

Для цього заходу нами були обрані наступні напрямки роботи:

• Просвітницька діяльність (подання інформації для підвищення педагогічної культури серед молоді);
  • Практична діяльність (прояв креативності, творчих здібностей у роботі з дошкільниками, повноцінне емоційне спілкування).

Перед собою ми ставили такі завдання:

1. Створити умови для становлення розвитку відносин між дітьми дошкільного віку та школярами.
  2. Встановити суб’єкт – суб’єктні відносини між учасниками заходу.
  3. Розвинути творчі здібності, креативне мислення в педагогічному колективі на основі розробки нової форми наступності між школою та ЗДО.
  4. Виховати повагу до праці вихователя, працівникам дитячого садка та до  дошкільної освіти в цілому, зацікавити учнів у виборі педагогічної професії в майбутньому.
  5. Зародження нової традиції дошкільного закладу «Джерельце» – проведення Дня самоуправління з учнями школи.

Під час цього дня школярі подивилися з іншого боку на професію вихователя, спробували провести заняття, провести з дітьми бесіду за прочитаною казкою, пограти в ігри на вулиці та в групі, проявити свою творчість, співчуття, віддати частинку себе кожній дитині, відчути себе справжнім педагогом. Таким чином, використання нетрадиційної форми роботи в дошкільному закладі запобігає психолого-педагогічній підтримці у роботі по наступності між школою та закладу дошкільної освіти, підвищення педагогічної культури серед молоді, формування у молодому поколінні життєвих ціннісних орієнтацій.

Ми дуже вдячні педагогічному колективу ЗОШ №7 м. Тернівки за таких чудових учнів! Особливу вдячність висловлюємо директору ЗОШ №7  Афанасьєвій Світлані Олександрівні та заступнику директора з навчально-виховної роботи Божко Наталі Іванівні, за підтримку у проведеному заході.

З повагою педагогічний колектив ЗДО №7 «Джерельце»