Кращий захист - свіже повітря і сонце

2 лип. 2020
Згідно нормативним санітарним вимогам в літній оздоровчий період та з урахуванням рекомендацій щодо перебування дітей в умовах встановленого карантину в нашому закладі забезпечено максимальне перебування дітей на свіжому повітрі.

Для запобігання перегрівань    на   сонці   частину прогулянки діти проводять в тіні дерев і під тіньовими навісами. Окрім того, упродовж   прогулянки   забезпечено питний режим  дітей і контроль стану  самопочуття дітей  медичною сестрою.

Ефективним засобом оздоровлення та фізичного виховання дітей є прогулянки, які організовують на ігрових майданчиках, обладнаних для кожної вікової групи. Активна діяльність на прогулянці (ігри, фізкультурні комплекси, спортивні розваги, спостереження, трудова діяльність тощо)  загартовує дітей, розвиває їхні рухи, сприяє фізичному розвитку, підвищує життєвий тонус. Тому в літній період слід забезпечити максимальну тривалість щоденного перебування дітей на свіжому повітрі.

Прогулянку здійснюють за будь-якої погоди за виключенням тих випадків, коли склалися небезпечні умови для її проведення. Літня прогулянка особливо важлива, тому що зі зменшенням навчального навантаження діти мають більше часу для самостійної діяльності. З’являється можливість пограти в улюблені ігри, використовуючи обладнання майданчиків, виносні іграшки та посібники; проявити свою ініціативу та творчі здібності.

Щоб зробити прогулянку цікавою  та  змістовною, вихователь має  ретельно спланувати її. Правильна організація  прогулянки передбачає зміну різних видів діяльності (гра, праця, спостереження тощо) та забезпечення оптимального рухового режиму.
Прогулянки розширюють можливість індивідуальної роботи вихователя з дітьми. Малорухливих дітей слід активізувати, залучати до діяльності, яка сприяє підвищенню інтересу до рухливих ігор чи вправ, частіше вправляти в тих способах виконання рухів, якими дитина володіє гірше. Активних і рухливих дітей слід залучати до діяльності, яка передбачає точні рухи, увагу та стриманість. Але завжди треба враховувати особистий інтерес дитини до певних ігор і вправ.